Почаївська Лавра
Почаїв-Скит, гора Божої матері, озеро св.Анни


Почаївська Лавра  

   Православний монастир (Лавра) у Почаєві найбільша православна святиня Волині й друга, після Києво-Печерської лаври, в Україні. 
  Монастир був заснований ченцями, що з‘явилися тут в 1240-1241 рр., рятуючись від татаро-монголів, які захопили Київ. Першими приміщеннями монастиря були печери в товщі гір, а першою будівлею – невелика дерев‘яна церква Успіння, яку звели в 13 ст. на терасі північного пагорба. Саме тоді за легендою і з‘явилася ченцям богоматір у вогняному стовпі, після чого на одній з скель залишився відбиток її стопи.

 

Стапа Божої Матері

  Над Стопою, подібно древньому вівтарю, ковчег з шовковим платом. На платі - зображення Стопи Богородиці, а за ним на стіні відлите з бронзи, прикрашене золотом і сріблом барельєфне зображення явища Богоматері. Під ковчегом - на камені знаходиться слід самої Стопи, з якого б’є джерело.

  Багато православних паломників їдуть до джерела святої Анни за зціленням.  Із молитвою люди пірнають тричі у студену воду, навіть не маючи досвіду моржування.

 

Джерело
  В Успенському Храмі, над Царськими вратами, в зіркоподібному, сяючому різнокольоровими каменями кіоті - чудотворна Почаївська Ікона Богородиці - друга Лаврська святиня. Її подарував у 1559 році грецький митрополит Неофіт місцевій поміщиці Ганні Гойській.

 

Ікона Божої Матері
  Ікона ця писана у візантійському стилі на невеликій липовій дошці . Богородиця прихилила свій лик до Сина, якого тримає на правій руці, а в лівій - плат, їм Вона прикриває ноги Богонемовля. Десниця Ісуса піднята для благословення всіх, для кого Він - «шлях, істина і життя». На голові у Богоматері і Спасителя прикрашені корони. З обох сторін і внизу на іконі є невеликі зображення святих : праворуч - пророка Іллі та мученика Міни, ліворуч - первомученика Стефана та преподобного Авраамія, внизу - великомучениці Катерини, праворуч від неї - святої Параскеви і ліворуч - святої Ірини.

Скит 

  Неподалік від м. Почаєва , а саме втрьох кілометрах на схід, у мальовничому лісі на високій горі знаходиться древній монастир. Історія його заснування сягає у сиву давнину, коли ще й про саме місто і згадки не було, лише на його місці столітніми деревами шумів непрохідний ліс.  

СкитОбновлен 06 фев 2017. Создан 14 дек 2011clocks for web page часы для сайтов
Besucherzahler russian women for marriage
счетчик посещений
© 2013