Києво-Печерська лавра
 

                Києво - Печерська лавра 

   На високих схилах правого берега Дніпра величається увінчана золотими куполами Успенська Києво-Печерська Лавра – уділ Пресвятої Богородиці, колиска чернецтва на Русі й твердиня православної віри.  

  Києво-Печерська лавра - православний чоловічий монастир, найдавніший і одне із найбільш значних монастирів на Русі.
  Протягом століть головною визначною пам'яткою Києво-Печерської лаври є печери, в яких трудилися святі засновники російського чернецтва.
  Вперше печери Лаври згадуються в «Повісті временних літ» преподобного Нестора Літописця (поч. XII ст.).

                        Києво - Печерська Лавра   

  Засновником печерного самітництва на місці майбутньої обителі літописець називає священика Іларіона, видатного подвижника і богослова, який служив у храмі Дванадцяти апостолів в київському передмісті Берестові. Батько Іларіон обрав для молитовного усамітнення мальовничий пагорб неподалік від Берестова і подібно першим християнським подвижникам, копалини в ньому двухсаженную печеру, зачинявся в ній для молитви. Видатний церковний і державний діяч, духівник Ярослава Мудрого, Іларіон в 1051 році став першим росіянином за походженням митрополитом.   Після обрання його на Київську кафедру печерка в Берестові спорожніла. У тому ж році в ній поселяється повернувся з Афонської Гори преподобний Антоній Печерський, який поклав тут початок чернечому діяння. Саме цю дату - 1051 рік Нестор Літописець вважає роком заснування печерної обителі.

                Києво – Печерська Лавра

  Головний храм Києво-Печерської лаври - Велика Печерська Церква (Успенський собор) - знаходиться навпроти Святих врат, посеред центральної площі Верхньої лаври. З його створенням відкрилася нова сторінка історії давньоруського зодчества та іконопису. За свідченням преподобного Нестора Літописця, кам'яна церква Успіння в Печерському монастирі була закладена з благословення преподобного Антонія святим ігуменом Феодосієм і єпископом Михайлом в 1072 р. Час руйнувало цей храм, перетворюють і відтворювало знову, як непорушну святиню Православ'я. Усі головні святині лаври завжди зберігалися у Великій Церкві. 

           
  

 
Обновлен 06 фев 2017. Создан 15 дек 2011clocks for web page часы для сайтов
Besucherzahler russian women for marriage
счетчик посещений
© 2013