Одеса

Одеса  Оде́са — місто на чорноморському узбережжі України, найбільший морський порт у країні, місто обласного значення, місто-герой, центр Одеської області.

  Місто є третім у країні за кількістю мешканців після Києва та Харкова (1 003 705 на 1 вересня 2011 року).

  Одеський морський порт - великий торговий порт міжнародного значення, розташований на північно-західному узбережжі Чорного моря, в південно-західній частині Одеської затоки. Має один з найбільших в Європі пасажирських терміналів. Визнаний базовим круїзним портом України. Третій по вантажообігу на Чорному морі.Одеський порт   "Будь одеський хлопчисько може дуже багато чого розповісти про особливу, для багатьох, - таємничої, - життя нашого порту. Блукаючи по затишних алеях парку Шевченка, гуляючи по Маразлієвської або Катерининської, Пушкінській або Канатній, ви чуєте його загадковий голос: хрипкі гудки буксирів, тепловозів, брязкіт перевантажується металу, короткі репліки-інформації залізничних диспетчерів, розібрати зміст яких здатний тільки професіонал ... А яка панорама постає перед вами, якби ви на Приморському бульварі! Досить побачивши на своєму віку, автори заявляють: нічого величнішого, ніж вид Одеського порту - в будь-який час року і доби - вам не побачити."
                                                            А. Горбатюк, В. Глазирін, Юна Одеса, 1993.

Потёмкинская лестница

  Потьомкінські сходи (до 1955 Бульварна сходи, раніше Приморські сходи, Рішельєвська сходи, в XIX столітті Гігантська сходи, з 1919 по 1941 - сходи бульвару Фельдмана [1] (укр. Потьомкінські сходи)) - знаменита сходи в Одесі (Україна), що з'єднує центр міста з гаванню та Морським вокзалом.
  На сьогоднішній день сходи складаються з 192 сходинок (спочатку їх було рівно двісті, проте при розширенні порту сім щаблів були засипані, а в передостанньому прольоті їх 19) і десяти прольотів. Довжина сходів - 142 метри, вона побудована перспективно - її підстава (шириною 21,7 м) значно ширше верхньої частини (12,5 м), завдяки чому при погляді зверху сходів створюється враження однакової ширини на всьому її протязі. Парапети сходів здаються паралельними і видно тільки майданчики (окрім верхнього маршу). При погляді знизу сходи здаються довшими і видний тільки суцільний каскад сходинок. Сходи починає свій спуск від Приморського бульвару, на деякій відстані від верхнього її прольоту розташований пам'ятник Дюку. Самий нижній проліт сходів виходить на відносно вузький тротуар, що йде перпендикулярно сходах, далі тротуару розташована проїжджа частина.

 

Дерибасовская   Спочатку вулиця Дерибасівська на італійський манер називалася La strata Ribas на честь Хосе де Рібаса. Хосе де Рібас російський адмірал з іспанським корінням. Служив в італійській армії і згодом перейшов на російську службу. Був в Одесі начальником порту і керував його будівлею. Брав участь у будівництві Одеси в кінці 18 століття.

 


  Дерибасівська вулиця пішохідна. Місцеве ДАІ постійно стежить за в'їздом на вулицю. По боках вулиці знаходиться кілька вуличних кафе. Чимось нагадує Дерибасівська московський Старий Арбат. У парку прилеглому до вулиці кілька пам'ятників. Один з них Л. О. Утьосову, який родом з цих місць. Це найстаріший парк в Одесі. Заснований парк на самому початку 19 століття на землях переданих місту де Рибаса. Кілька років тому парк був відремонтований і зараз виглядає чудово.

Вул.Дерибасівська 

 Обновлен 06 фев 2017. Создан 15 дек 2011clocks for web page часы для сайтов
Besucherzahler russian women for marriage
счетчик посещений
© 2013