Мукачево – Берегове
Мукачево – Берегове (для дорослих)  Долина нарцисів ( з 9 по 20 травня) озеро Синевір, Мукачево ( замок Паланок, дегустація вин,винні погреба), купання в гарячих басейнах(проїзд,екскурсійне забезпечення, харчування, проживання), (2 обіди, 2 вечері, 1 сніданок)


Мукачево  Мукачеве є містом обласного значення, районним центром Закарпатської області, що знаходиться на відстані 42 км від обласного центру. Місто розташоване на стику відрогів вулканічних Карпат і Закарпатської низовини, займає досить велику, щільно забудовану територію вздовж річки Латориця.
  Завдяки винятково вигідному топографічному і геополітичному місцезнаходженню (на відстані 40-50 км від кордонів з Угорською і Словацькою Республіками, і відповідно 90-100 км від кордонів з Румунією і Польщею

Замок "Паланок"   Древній замок видно, з якого б ви боку не наближалися до Мукачева. Овіяний легендами і бойовою славою, він увінчує своїми могутніми фортечними спорудами одиноку гостроверху сопку на довколишній рівнині. Мукачівський замок - визначний воєнно-архітектурний пам'ятник середньовіччя - був збудований для охорони і
контролю торгових і воєнних шляхів, що схрещувалися тут. Один із цих шляхів проходив через Верецький перевал і в сиву давнину називався Великими руськими воротами. Біля м.Мукачева він виходив у Середньо-дунайську низовину, з'єднуючи її з Східною Европою.

Замок Паланок  Це був один з тих історичних шляхів, яким переселялися народи. Тут проходили, витісняючи один одного, гунни, обри, готи і багато інших народів і племен. Про виникнення замку точних історичних відомостей немає, гадають, що вже в ІХ-Хст. на горі було невелике укріплення, збудоване для охорони кордонів Київської Русі за Карпатами. Пізніше замість цієї фортеці тут збудували феодальний замок. За народними переказами спорудження його приписують руському князю Федору Корятовичу, володіння якого на Поділлі захопив литовський князь Вітовт. Корятович знайшов притулок на Закарпатті. У той час Закарпаття перебувало під владою угорських феодалів. Угорський король Сигізмунд , з яким Корятович був у союзі, у 1393 р. подарував йому Мукачево, Князь Корятович перетворив Мукачівський замок у свою резиденцію.А на часовій башті можна бачити родинний герб Шенборнов зі львом і короною

Долина нарцисів   Неподалік від м.Хуст, у долині р. Тиса і р.Хустец) - єдине місце в Україні і СНД, де зустрічаються природні зарості нарциса вузьколистого. Подібні зарості, але меншої площі, залишилися в небагатьох місцях - Альпах, Румунії, деяких Балканських країнах. Нарцис вузьколистий - рідкісне рослина, занесена до Червоної книги України. Цих квітів існує приблизно 60 видів. Декоративних сортів - 30 тисяч.


  За легендою, саме в затоці річки Хустець грецький бог Нарцис побачив своє відображення у воді. Закохався і помер на березі від туги. Так на Закарпатті з'явилися ці квіти. Правда, бога тут іноді називають Штефаном.

   Долина нарцисів є природним біосферним заповідником. Період цвітіння нарцисів кожного року припадає на різний час травня. Територія заповідника займає 257 га. Там росте близько 400 видів рослин. Однак найбільше - нарцисів. Тому місцевість називають Долиною нарцисів. Пік цвітіння - середина травня. Квіти рвати заборонено. За зірвати один нарцис - штраф.

   В цілому в Долині нарцисів туристи можуть ознайомитися не тільки з одним видом, тут представлені 498 видів різних рослин, у тому числі 15 видів квітів, які занесені до

Червоної Книги, 16 видів орхідей, 104 види птахів, 24 види метеликів. 

Д  олина нарцисів є єдиним місцем в Україні і СНД, де зустрічаються природні зарості нарциса вузьколистого. Такі ж заросли, але з меншою площею, зустрічаються в небагатьох місцях-Альпах, Румунії, деяких Балканських країнах. Масове цвітіння рослин в квітні і травні залишає незабутні впечетленія в душах тих, хто тут побував хоча б один раз.  

 Найближчим часом на території Долини буде відкрито Музей нарциса та еколого-просвітницький центр, де буде представлена унікальна флора і біосистеми Закарпаття. Проїзд: Автобусом з Рахова або Мукачево до м.Хуст. в 3 км від східної околиці міста поворот в Долину нарцисів - є вказівник.
  Площа заповідника, розташованого в Хустсько-Солотвинської долини Закарпатської області, складає 257 га, з них нарцисові галявини займають 170 га. Такі рослини є лише на Балканах та в Альпах, але на висоті вже 2 тис. м. 

Дегустація винн Винні погреба

  У Карпатах найвідоміші винні заводи знаходяться в Закарпатті. В основному це Мукачівський, Берегівський, Ужгородський та Виноградівський райони. В інших районах клімат не дозволяє. Та й то, вина тут в основному сухі. Серед відомих підприємств: орендне підприємство "Ужгородський коньячний завод", АПТП "Бобовище" - с.Бобовіще, Мукачівський р-н, АПТП "Мукачівський" - Мукачево, АПФ "Леанка" - с.Середнє, Ужгородський р-н. Тут досвідчені екскурсоводи розкажуть історію утворення підприємств, Ви зможете відвідати дегустаційні зали, познайомитися з технологією виробництва вин і коньяків, а також дізнатися національні традиції при виготовленні цих божественних напоїв.

Винні погреба

                   Басейн

  Найвищою насолодою якого є зимове купання. Коли на дворі сніг, зима, мороз, а Ви купаєтесь в теплому басейні під відкритим небом, адже температура в басейні від

32°C градуса цельсія і вище.

 

Гарячі басейни

  Термальні купелі міста є широко розповсюдженими природними кремнистими термальними водами і за окремими характеристиками можуть бути віднесені до так званих кремнистих терм – азотно-вуглекислих, азотно-метанових та вуглекислих на основі хлоридно-натрієвого складу різної мінералізації і т.д. Термальні води цього регіону утворились внаслідок оточуючих гір вулканічного походження. Зі збільшенням температури води збільшується і мінералізація – внаслідок цього росте концентрація натрія, кремнєвої кислоти, фтора, сульфата-іона, хлор-іона, і других корисних елементів. Лікування термальною водою рекомендовано при різних захворюваннях і не тільки вищезгаданих: ревматичні пороки серця дорослих і дітей, 1 стадія активності процесу недостачі кровообігу, 1 початкова і 2 стадії гіпертонічної хвороби, варикозне розширення вен, тромбофлебіт, захворювання опорно-рухового апарату, поліартрити нетуберкульозного характеру, захворювання хребта, остеохондроз, травматичні порушення кісток, м'язів, суглобів, захворювання центральної і периферичної нервової системи. Цікаво, що басейн зводили в 60-х роках минулого століття як частину бази для радянських спортсменів, але пізніше геологи виявили, що вода має цілющі властивості, і тепер басейн можуть відвідувати й звичайні громадяни.

             Озеро Синевир

  Блакитною перлиною Карпат називають озеро Синевир, яке як би "повисло" під хмарами в оточенні дрімучих ялин. Ця справжня крапля моря серед гір - "Морське око" - розташована на висоті 989 метрів.
   Озеро Синевир виникло в результаті обвалу ще в льодовиковий період. Кришталева гладь озера оточена горами, покритими столітніми ялинами. Для туристів організовуються походи на гору Озерна (1550 м), з вершини якої можна переконатися в справедливості іншої назви Синевирського озера - "Морське око"
   Озеро виникло внаслідок завалу в Міжгірському районі Закарпатської області поблизу села Синевирська Поляна. Воно розташоване на південних спусках Горган в ущелині, утвореній горами Озерна (1495 м) і Сленізір (1235 м) і відрогом Водоотделяющего хребта на висоті 987 м. над рівнем моря. Площа озера 7 га. середня глибина - 16-17 м., максимальна - 24 м. Поглиблення сформувалося в результаті обвалу скель і перекриття долини гірського потоку і має довгасто-округлу форму.

                 Синевир

 

  Живиться озеро поверхневими і атмосферними водами, з озера витекет невеликий струмок (басейн Тереблі). Вода в озері слабомінералізована, чиста, прозора, має сталу температуру (+11 С). Береги вкриті лісом, водна рослинність розвивається виключно вздовж прибережної смуги. Фауна представлена окремими видами мікроскопічних ракоподібних, водиться форель. Озеро розташоване в межах природного національного парку Синевир. Так само гарно і ще одне, що знаходиться у парку, озеро під назвою Озерце, розташоване на північно-східному макросхилі гори Гропа, а також оліготрофні-сфагнове болото Глухарня в селі Негровець з площею 18.5 га з сферичним рельєфом і характерними для цього типу боліт рослинами - "прибульцями" з льодовикового періоду. Аналогічна пам'ятка природи під назвою Замшатка знаходиться в урочищі "Чорна Ріка". Унікальним і єдиним у всій Європі є Музей лісосплаву на Чорній річці, створений в середині 19 століття, розташований на території парку.

           Джрело о. Синевир

 Обновлен 06 фев 2017. Создан 18 дек 2011clocks for web page часы для сайтов
Besucherzahler russian women for marriage
счетчик посещений
© 2013